Porozmawiajmy o dietach

 

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
details-images

Szczupła czy otyła - wiele zależy od rodzaju tkanki tłuszczowej, jaką masz!

Naukowcy właśnie odkryli, że niektórzy z nas posiadają taki rodzaj tkanki tłuszczowej, dzięki której nie tyją. Może to doprowadzić do rewolucyjnego przełomu w odwiecznym poszukiwaniu skutecznego środka, który pozwoli zachować szczupłą sylwetkę na zawsze. Pastylka, dzięki łykaniu której będziemy wiecznie chudzi? Kto wie!

 

Nie wiesz dlaczego tyjesz? Sprawdź jaką masz tkanką tłuszczową!

 

Może już niedługo naukowcy stworzą skuteczny środek, dzięki któremu wszyscy będą szczupli. Jest to w zasięgu ręki dzięki rewolucyjnemu odkryciu występowania u dorosłego człowieka BAT (Brown Adipose Tissue), czyli brunatnej tkanki tłuszczowej, dzięki której... nie tyją. Wiedzę tą naukowcy próbują wykorzystać do tego, by stworzyć skuteczny środek na zlikwidowanie problemu tycia u ludzi.

 

 

Do tej pory sądzono, że brunatny (lub brązowy) typ tkanki tłuszczowej występuje tylko u niemowląt i małych dzieci jako magazyn energii, który utrzymuje właściwą ciepłotę ciała. Podobną tkankę posiadają zwierzęta zapadające w zimowy sen. Do niedawna jeszcze uważano, że dorosły człowiek ma tylko tkankę tłuszczową białą, inaczej zwaną żółtą (White Adipose Tissue), przez którą tyje. Jednak podczas ostatnich badań okazało się, że tkanka tłuszczowa brunatna występuje także i u dorosłych osób.

 

Dlaczego posiadanie tkanki tłuszczowej brunatnej jest ważne dla szczupłej sylwetki

 

Jakie znaczenie ma to odkrycie? Dla poznania przyczyn tycia - olbrzymie. Tkanka tłuszczowa brunatna bowiem ulega ciągłej zamianie na energię w postaci ciepła i nigdy nie odkłada się w dużych ilościach, tak, jak tkanka biała. Bierze ona bowiem aktywny udział w termogenezie, czyli procesie uwalniania energii w postaci ciepła. Potrafi wytworzyć 300 razy więcej ciepła spalając tłuszcze niż jakakolwiek inna tkanka organizmu. Takich właściwości nie posiada tkanka tłuszczowa biała.

 

Naukowcy uważają wręcz, że tkanka tłuszczowa brunatna chroni człowieka przed otyłością! Dodatkowo dzięki jej obecności znikome jest ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 oraz insulinoodporność. W którym miejscu zlokalizowana jest ta tkanka o wspaniałych właściwościach? Należy jej szukać wzdłuż kręgów szyjnych, na śródpiersiu i w obrębie nerek. Występuje także w tkance tłuszczowej białej.

 

tkanka brunatna 500 500

 

Czy naukowcy stworzą skuteczny lek na otyłość?

 

Po odkryciu występowania tkanki tłuszczowej brunatnej u dorosłego człowieka, naukowcy rozpoczęli intensywne badania, jak doprowadzić do tego, by komórki tkanki białej, przez które tyjemy, przekształcić w komórki tkanki brunatnej. Jeśli do tego dojdzie, nastąpi przełom w leczeniu otyłości, dbaniu o szczupłą figurę i nastąpi kres odwiecznej walki z przybieraniem na wadze.

 

 

Polecamy

Obecnie

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nowe diety

 O typie budowy ciała zwanym ...

Jesienią i zimą włosy tracą swój ...

Wybuchy złości, migrena, ...

Liczba zachorowań na nowotwory z ...

Właściwości lecznicze rosołu ...

Polecamy

Zdrowa żywność, czyli jagody goji, ...

Superfoods to produkty bogate w dobroczynne dla organizmu składniki odżywcze. To inaczej zdrowa ...

Niezawodny środek na przeziębienie

  Na przeziębienie, kaszel i gorączkę najskuteczniej zadziałają domowe specyfki z naturalnych ...

Domowy sposób na grypę i gorączkę

Pojawia się nagle i od razu kładzie do łóżka. Wysoka gorączka, bóle mięśniowe trudne do ...

Czy ziołowe przyprawy mogą szkodzić?

Tymianek, rozmaryn, bazylia, jałowiec – ziołowe przyprawy na dobre zagościły w naszych kuchniach. ...

Top