Porozmawiajmy o dietach

 

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
details-images

Niepozorne ziele, które leczy depresję skuteczniej niż antydepresanty!

Rośnie na ugorach, miedzach, leśnych polanach, skrajach lasów i w innych niezagospodarowanych miejscach. Niepozorne ziele, zapomniane w Polsce, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych święci triumfy jako wysoce skuteczny lek na depresję. Jego działanie jest porównywane do leków antydepresyjnych, ale z tą przewagą, że nie wywołuje działań ubocznych.

Rośnie na ugorach, miedzach, leśnych polanach, skrajach lasów i w innych niezagospodarowanych miejscach. Niepozorne ziele, zapomniane w Polsce, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych święci triumfy jako wysoce skuteczny lek na depresję. Jego działanie jest porównywane do leków antydepresyjnych, ale z tą przewagą, że nie wywołuje działań ubocznych.

 

Czasy chore na depresję

 

Depresja zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Dotyka aż 20-25% kobiet i 7-12% mężczyzn. Co piąty człowiek w ciągu swojego życia cierpiał z powodu przygnębienia, stanów obniżonego nastroju czy też depresji.

 

Przyczyny tej bardzo ciężkiej do wyleczenia choroby nie są do końca znane. Mogą leżeć w uwarunkowaniach genetycznych, ale coraz częściej należy ich szukać w obecnym stylu życia, w którym dominuje brak stabilności, zarówno zawodowej, jak i osobistej, zanik uniwersalnych wartości, opartych na szacunku na drugiego człowieka. Śmierć bliskiej osoby, utrata pracy czy rozwód coraz częściej prowadzą do zachorowania na depresję.

 

 

Naturalny antydepresant z pól i lasów

 

Depresja zbiera żniwo zwłaszcza w krajach wysokorozwiniętych, gdzie stres jest nierozłącznym towarzyszem człowieka w jego codziennym życiu. Od lat naukowcy w Stanach Zjednoczonych i Niemczech prowadzą badania, by znaleźć skuteczny i pozbawiony działań ubocznych lek na tę przypadłość. Wyniki wielu testów w ostatnich latach wykazały, że niedocenianym, ale za to wysoce skutecznym środkiem na depresję jest niepozorne ziele, rosnące na leśnych i polnych ugorach, o nazwie dziurawiec. Roślina ta była znana już w średniowieczu, kiedy to podawano ją jako lek dla „opętanych”. W medycynie ludowej dziurawiec nazywano zielem świętojańskim lub zielem Matki Bożej.

 

Jak leczyć depresję i bezsenność

 

Badania naukowców w USA i Niemczech wykazały, że dziurawiec swoje cudowne wręcz właściwości antydepresyjne zawdzięcza kilku związkom, które działają na organizm chorego człowieka tak samo, jak syntetyczne leki. To odkrycie zrewolucjonizowało rynek środków leczących tę ciężką chorobę. Wyciąg z dziurawca działa bowiem tak samo jak syntetyczna fluoksetyna i imipramina, z tą różnicą, że nie powoduje typowych dla nich działań ubocznych. Co takiego jest więc w dziurawcu, że bije na głowę tabletki? Zawiera związek o nazwie hiperycyna, a także flawonoidy i ksantony. To im zawdzięcza swoje wspaniałe właściwości!

 

 

Domowe sposoby na depresję, nerwicę i bezsenność

 

Hiperycyna w dużym stopniu hamuje w organizmie rozkład neuroprzekaźników (głównie serotoniny), których to niedobory właśnie prowadzą do przygnębienia, stanów depresyjnych, lęków, zmiennych nastrojów, smutku, ataków rozpaczy i paniki, bezsenności, niechęci do życia i działania. Podobnie działają pozostałe dwa związki, zawarte w dziurawcu – flawonoidy i ksantony. Dzięki nim dziurawiec robi obecnie furorę w USA i Niemczech jako bardzo skuteczny lek na depresję.

 

Na depresję tylko nalewka z dziurawca

 

Nie w każdej postaci jednak dziurawiec jest skuteczny. Herbatka z tego zioła nie ma działania antydepresyjnego. Dzieje się tak dlatego, że związki zawarte w dziurawcu, które odpowiadają za leczenie depresji, nie są rozpuszczalne w wodzie. Dlatego też należy pić wyciągi, np. z dodatkiem alkoholu, dostępne w sklepach zielarskich, zażywać suszone sproszkowane ziele, które można wymieszać np. z dżemem, a także przyjmować suche wyciągi w postaci tabletek.

 

 

Polecamy

Obecnie

Odwiedza nas 218 gości oraz 0 użytkowników.

styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nowe diety

 O typie budowy ciała zwanym ...

Jesienią i zimą włosy tracą swój ...

Wybuchy złości, migrena, ...

Liczba zachorowań na nowotwory z ...

Właściwości lecznicze rosołu ...

Polecamy

Zdrowa żywność, czyli jagody goji, ...

Superfoods to produkty bogate w dobroczynne dla organizmu składniki odżywcze. To inaczej zdrowa ...

Niezawodny środek na przeziębienie

  Na przeziębienie, kaszel i gorączkę najskuteczniej zadziałają domowe specyfki z naturalnych ...

Domowy sposób na grypę i gorączkę

Pojawia się nagle i od razu kładzie do łóżka. Wysoka gorączka, bóle mięśniowe trudne do ...

Czy ziołowe przyprawy mogą szkodzić?

Tymianek, rozmaryn, bazylia, jałowiec – ziołowe przyprawy na dobre zagościły w naszych kuchniach. ...

Top