Porozmawiajmy o dietach

 

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
details-images

Kiedy leki mogą nie zadziałać?

Herbata, sok, kawa czy woda? To, czym popijemy lek, nie jest bez znaczenia dla jego działania, a tym samym dla naszego organizmu. Tak samo ważna jest ilość płynu, który wypijemy po połknięciu tabletki. Jaki jest więc sposób przyjmowania leków, aby zadziałały właściwie?

Herbata, sok, kawa czy woda? To, czym popijemy lek, nie jest bez znaczenia dla jego działania, a tym samym dla naszego organizmu. Tak samo ważna jest ilość płynu, który wypijemy po połknięciu tabletki. Jaki jest więc sposób przyjmowania leków, aby zadziałały właściwie?

Nieobojętne dla naszego organizmu

 

Czy chcielibyście przyjmować leki, które nie zadziałają? Znosić działania uboczne, takie jak podrażnienie układu pokarmowego, a więc wzdęcia, nudności, a także inne nieprzyjemne problemy gastryczne, po to, by lek w efekcie okazał się nieskuteczny? Każdy przyjmowany lek nie jest obojętny dla naszego organizmu i pozostawia po sobie negatywny ślad, choćby niewielki. Leki należy więc przyjmować w taki sposób, aby przyniosły jak najlepszy efekt. I nie jest to trudne.

 

 

Czym popijać lek, aby zadziałał?

 

Skuteczność przyjmowanego leku zależy od tego, czym go popijemy i w jakiej ilości. Najlepsza będzie letnia przygotowana woda. To jedyny płyn, który jest wskazany do popijania leków.

 

Na czas przyjmowania leków zapominamy o sokach owocowych. Mają kwaśny odczyn, stąd nie wolno ich łączyć zwłaszcza z antybiotykami Wchłanianie leku utrudnia również mocna czarna herbata. Często odruchowo po nią sięgamy, bo stoi już gotowa, wcześniej przygotowana, na stole lub na biurku. Tyle że lek popity mocną herbatą niewiele zdziała, jeśli w ogóle zadziała. Podobnie rzecz się ma z mlekiem – to nie jest płyn, którym można popić tabletkę, a wręcz przeciwnie, to przeciwwskazane, szczególnie jeśli zażywamy antybiotyki z grupy tetracyklin.

 czym popijac leki 500 500

 

Podczas terapii antybiotykowej lub innej terapii lekami całkowicie wykluczamy z naszej diety alkohol.

 

Mały łyczek czy cała szklanka?

 

Często zdarza nam się w pośpiechu połknąć tabletkę „na sucho”, bez popijania. Owszem, może i  zadziała, ale wolniej niż ta, popita wodą. Takie niefrasobliwe połykanie tabletek może doprowadzić dodatkowo do innego nieprzyjemnego skutku – przyklejenia pigułki do ściany przełyku. W konsekwencji prowadzi to do podrażnienia przełyku, albo zakrztuszenia.

 

Przyjmując leki powinniśmy popijać je dużą ilością przegotowanej wody. Od tego zależy skuteczność działania leku, a przede wszystkim szybkość jego reakcji. A przecież o to nam właśnie chodzi – aby środek zadziałał właściwie. To jedyny, najwłaściwszy i najskuteczniejszy sposób przyjmowania leku.

 

 

 

Polecamy

Obecnie

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.

styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nowe diety

 O typie budowy ciała zwanym ...

Jesienią i zimą włosy tracą swój ...

Wybuchy złości, migrena, ...

Liczba zachorowań na nowotwory z ...

Właściwości lecznicze rosołu ...

Polecamy

Zdrowa żywność, czyli jagody goji, ...

Superfoods to produkty bogate w dobroczynne dla organizmu składniki odżywcze. To inaczej zdrowa ...

Niezawodny środek na przeziębienie

  Na przeziębienie, kaszel i gorączkę najskuteczniej zadziałają domowe specyfki z naturalnych ...

Domowy sposób na grypę i gorączkę

Pojawia się nagle i od razu kładzie do łóżka. Wysoka gorączka, bóle mięśniowe trudne do ...

Czy ziołowe przyprawy mogą szkodzić?

Tymianek, rozmaryn, bazylia, jałowiec – ziołowe przyprawy na dobre zagościły w naszych kuchniach. ...

Top