Porozmawiajmy o dietach

 

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
details-images

Dieta Cambrige

Dieta Cambridge jest dietą niskokaloryczną, opartą na gotowych produktach zamkniętych w saszetkach (zupy, koktajle, napoje, batony, owsianki, błonnik). Składa się z 6 etapów, każdy etap do stopniowe zwiększenie ilości kalorii (rozpoczynamy od 415, kończymy na 1500 kalorii).

 

Odchudzanie w proszku

 

Dieta Została opracowana i przetestowana klinicznie przez naukowców z Cambridge w Wielkiej Brytanii w 1970 roku jako środek stosowany do walki z otyłością. Została oficjalnie dopuszczona do obiegu w Polsce przez Zakład Żywienia Klinicznego Instytutu Żywności i Żywienia. Dietę tę stosuje się po umówieniu z konsultantem, który doradza dobór produktów. Dieta jest bezpieczna, opracowana tak, że dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i pokarmowych.

 

Jak stosować dietę Cambrige?

 

 

Dieta składa się z 6 etapów, każdy etap do stopniowe zwiększenie ilości spożywanych kalorii (rozpoczynamy od 415, kończymy na 1500 kalorii):

 

Etap VLCD:

Opiera się na wyłącznym spożywaniu trzech lub czterech produktów Cambridge (saszetek) oraz wypiciu ok. 2,25 litra wody lub innych płynów bez zawartości cukru. Etap ten należy stosować od 1 do 3 tygodni.

 

Etap 800 kcal:

W trakcie tegu etapu spożywamy trzy posiłki, na które składają się gotowe produkty Cambridge, wzbogacone o 340 ml chudego mleka, oraz jeden zwykły posiłek o wartości energetycznej ok. 250 kcal. Należy również wypić ok 2,25 litra wody lub innych bezkalorycznych płynów. Wykluczamy posiłki węglowodanowe. Ważne jest włączenie aktywności fizycznej. Czas trwania tego etapu – od 1 do 3 tygodni.

 

Etap 1000 kcal:

Opiera się na spożywaniu dwóch posiłków Cambridge z dodatkiem 284 ml mleka, do tego jemy dwa posiłki konwencjonalne: śniadanie – 200 kalorii i obiad – 400 kalorii. Wypijamy 2,25 l wody lub innych płynów bez cukru. Stosujemy minimum 2 tygodnie lub więcej.

 

Etap 1200 kcal: etap stabilizacji wagi

Spożywamy dwa posiłki Cambridge z dodatkiem 284 ml mleka, do tego jemy trzy posiłki konwencjonalne: śniadanie – 200 kalorii, II śniadanie – 200 kalorii i obiad – 400 kalorii. Wypijamy 2,25 l wody lub innych płynów bez cukru. Stosujemy minimum 2 tygodnie lub dłużej.

 

Etap 1500 kcal: etap stabilizacji wagi

Spożywamy jeden posiłek Cambridge z dodatkiem 454 ml mleka, do tego jemy cztery posiłki konwencjonalne: śniadanie – 250 kalorii, II śniadanie – 300 kalorii, obiad z deserem – 500 kalorii, podwieczorek – 100 kalorii. Wypijamy 2,25 l wody lub innych płynów bez cukru. Stosujemy minimum 2 tygodnie lub dłużej.

 

 

Etap 1500 + kcal:

Ostatni ze stopni programu, w którym należy wykorzystać zdobytą wiedzę o zasadach zdrowego, zbilansowanego żywienia, by utrzymać masę ciała i nie przytyć, i przede wszystkim nie wrócić do starych złych nawyków żywieniowych. Ważna jest aktywność fizyczna, przy której powinniśmy zostać.

 

Przeciwskazania

 

Diety Cambridge nie mogą stosować  m.in. kobiety w ciąży i matki karmiące, chorzy na cukrzycę, porfirię, zespół Cushinga, choroby nowotworowe, zakrzepicę, uczulone na białko mleka, po ciężkich chorobach w niedalekim czasie.

 

Zobacz podobne artykuły:

dieta amerykańska, dieta Fultona, dieta 800 kalorii

 

Polecamy

Obecnie

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

grudzień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nowe diety

 O typie budowy ciała zwanym ...

Jesienią i zimą włosy tracą swój ...

Wybuchy złości, migrena, ...

Liczba zachorowań na nowotwory z ...

Właściwości lecznicze rosołu ...

Polecamy

Zdrowa żywność, czyli jagody goji, ...

Superfoods to produkty bogate w dobroczynne dla organizmu składniki odżywcze. To inaczej zdrowa ...

Niezawodny środek na przeziębienie

  Na przeziębienie, kaszel i gorączkę najskuteczniej zadziałają domowe specyfki z naturalnych ...

Domowy sposób na grypę i gorączkę

Pojawia się nagle i od razu kładzie do łóżka. Wysoka gorączka, bóle mięśniowe trudne do ...

Czy ziołowe przyprawy mogą szkodzić?

Tymianek, rozmaryn, bazylia, jałowiec – ziołowe przyprawy na dobre zagościły w naszych kuchniach. ...

Top