Porozmawiajmy o dietach

 

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
details-images

Piękna i... chuda Angelina Jolie

Aktorka filmowa i reżyserka. Jedna z największych, najzdolniejszych i najpiękniejszych gwiazd Hollywood. Perfekcjonistka w pracy i w życiu prywatnym, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny - jej bardzo szczupła figura powoduje, że jest posądzana nawet o anoreksję.

Aktorka filmowa i reżyserka. Jedna z największych, najzdolniejszych i najpiękniejszych gwiazd Hollywood. Perfekcjonistka w pracy i w życiu prywatnym, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny - jej bardzo szczupła figura powoduje, że jest posądzana nawet o anoreksję.

 

Laureatka Oskara

 

Karierę zaczynała w 1982 roku w wieku 7 lat. Zagrała wtedy u bogu swego ojca, aktora Jona Voighta. Jednak prawdziwy rozgłos i sukcesy przyszły pod koniec lat 90-tych. Dostała wówczas Oskara za drugoplanową rolę w filmie "Przerwana lekcja muzyki". Kolejne sukcesy przyszły szybko i uczyniły z niej gwiazdę pierwszego formatu.

 

Gwiazda zaangażowana społecznie

 

Angelina Jolie prywatnie związana jest z Bradem Pittem, z którym wychowuje sześcioro dzieci - troje własnych i troje adoptowanych. Aktorka często podkreśla, że duża rodzina zawsze była jej marzeniem, i nie ogranicza tego pojęcia tylko do dzieci biologicznych. Gwiazda bowiem znana jest z zaangażowania w sprawy społeczne, chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych, jest nawet Ambasadorką Dobrej Woli UNHCR. Ostatnio stała się wzorem dla kobiet, namawiając je do profilaktyki antynowotworowej. A wszystko to za sprawą prewencyjnej operacji usunięcia obu piersi, której poddała się w 2013 roku z powodu obciążenia genetycznego i wyników badań, wskazujących, że ryzyko zachorowania na raka wynosi w jej przypadku aż 87%.

 

 

Zdolna, piękna, dobra i... za chuda

 

Obok nienagannego wizerunku familijnej gwiazdy i ugruntowanej już pozycji ikony światowego kina, istnieje jeszcze jedna twarz Angeliny Jolie, chętnie komentowana przez plotkarskie media. To przesadna, wręcz anorektyczna skłonność do ciągłego odchudzania, a wręcz głodowania.

 

Zamiast pizzy surowa ryba

 

Rozpoczynając karierę filmową aktorka miała bardzo kobiece kształty. Była niezaprzeczalnym symbolem seksu ówczesnego Hollywood. Jednak wielka kariera o zasięgu światowym i ciągłe bycie na pierwszych stron gazet sprawiły, że poddała się panującemu wśród aktorek szaleństwu odchudzania. Zrezygnowała z podjadania pizzy i frytek i przeszła na dietę, składającą się z pełnoziarnistego pieczywa, kurczaka i ryb. Dzięki temu schudła aż 20 kilogramów. I od tego momentu zaczęła obsesyjnie dbać o figurę.

 

Płynne szaleństwo

 

Przygotowując się do roli w filmie "Salt" w 2009 roku, w którym miała zagrać agentkę przebierajacą się za mężczyznę, przeszła na 21-dniową dietę, opartą wyłącznie na koktajlach. Celem było zrzucenie aż 10 kilogramów, po to, aby stracić wszelkie krągłości i naprawdę wyglądać jak mężczyzna! Aktorka jednak nie była w stanie wytrwać na płynach do końca diety, z powodu omdleń, stąd też wprowadziła niewielkie przekąski. Ale cel został osiągnięty i schudła 9 kilogramów.

 

 

Uzależnienie od... ziaren

 

Skłonności do ciągłego głodowania zostały aktorce już na stałe. Obecnie waży tylko 42 kilogramy przy wzroście 173 cm. Żywi się wyłącznie pra-ziarnami, czyli tymi uprawianymi jeszcze w czasie, kiedy żywność nie była genetycznie modyfikowana i faszerowana chemikaliami, i które są bogate w przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, wapń, żelazo, potas. Są to: proso, orkisz, komosa ryżowa (quinoa), gryka, szarłat, chia (szałwia hiszpańska). Nie je przy tym warzyw, owoców i mięsa, bo uważa, że ziarna mają wystarczającą ilość potrzebnych organizmowi "dobrych" składników.

 

Jak długo wytrzyma na takiej diecie? Kiedy stan zdrowia zmusi ją do przejścia na zbilansowany jadłospis?

 

Polecamy

Obecnie

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.

sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nowe diety

 O typie budowy ciała zwanym ...

Jesienią i zimą włosy tracą swój ...

Wybuchy złości, migrena, ...

Liczba zachorowań na nowotwory z ...

Właściwości lecznicze rosołu ...

Polecamy

Zdrowa żywność, czyli jagody goji, ...

Superfoods to produkty bogate w dobroczynne dla organizmu składniki odżywcze. To inaczej zdrowa ...

Niezawodny środek na przeziębienie

  Na przeziębienie, kaszel i gorączkę najskuteczniej zadziałają domowe specyfki z naturalnych ...

Domowy sposób na grypę i gorączkę

Pojawia się nagle i od razu kładzie do łóżka. Wysoka gorączka, bóle mięśniowe trudne do ...

Czy ziołowe przyprawy mogą szkodzić?

Tymianek, rozmaryn, bazylia, jałowiec – ziołowe przyprawy na dobre zagościły w naszych kuchniach. ...

Top